Włącz obsługę Java Script w swojej przeglądarce aby strona wyświetlała się poprawnie.

Lakierowanie samochodu sprayem

Z upływem lat na karoserii zaczynają pojawiać się zadrapania. Najczęściej to efekt przypadkowych otarć na sklepowym parkingu lub częstego korzystania z automatycznej myjni. Chcesz poprawić wygląd lakieru? Być może zależy Ci na zamaskowaniu usterki lub dodatkowym zabezpieczeniu. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, możesz użyć do tego celu sprayu.

Pamiętaj, że jeśli malujesz samochód farbą, nie będziesz w stanie przywrócić lakieru do stanu sprzed usterki. Barwa sprayu jest wyraźnie inna od kolorów fabrycznych. W przypadku dużych powierzchni — np. całego zderzaka najlepszym rozwiązaniem będzie malowanie natryskowe. Z kolei, gdy masz do czynienia z niewielkimi zadrapaniami, często wystarczy sam spray.

Lakierowanie samochodu sprayem - 6 najważniejszych zasad

Przed malowaniem, powinieneś się odpowiednio przygotować. Zebraliśmy najważniejsze informacje i rady specjalistów.

1. Przygotuj powierzchnię

Przed malowaniem starannie przygotuj powierzchnię. Zacznij od usunięcia nadmiaru starej farby i odtłuść obszar wokół miejsca docelowego. Zaleca się, aby maskować części przylegające naprawianej przestrzeni. Sprawdź również etykietę aerozolu, aby zapoznać się ze sposobem przygotowania podłoża dla danego produktu.

2. Optymalne środowisko do lakierowania samochodu sprayem

W celu uzyskania najlepszych rezultatów pracuj, gdy temperatura wynosi 20-25 stopni Celsjusza. Maluj w dobrze wentylowanym miejscu, najlepiej w specjalnej masce. W trakcie realizacji zadania unikaj nadmiaru wilgoci, ponieważ jej nadmiar ma wpływ na efekt.

3. Połącz lakier z farbą

Przed użyciem farby w sprayu, zawartość każdej puszki należy dokładnie wymieszać. W tym celu przed użyciem należy energicznie wstrząsać pojemnikiem przez około 2 minuty. Powinieneś słyszeć, jak dwie kulki znajdujące się w środku odbijają się o ścianki pojemnika. Dzięki temu substancja będzie gotowa do rozpylenia.

4. Lakierowanie samochodu sprayem wymaga odpowiedniej odległości

Przed rozpyleniem, przetestuj farbę na jakimkolwiek metalowym przedmiocie (np. na denku słoika lub puszki z farbą). Jeśli rozpylisz lakier zbyt blisko miejsca docelowego, istnieje większa szansa, że powłoka będzie nierównomiernie rozłożona. Mogą przez to powstawać smugi, a kolor będzie przyciemniony w niektórych miejscach. Zaleca się, aby elementy lakierować z odległości ok. 25-30 cm. W ten sposób unikniesz zacieków i efektu przyciemnienia koloru.

5. Nakładanie lakieru na karoserię — jak zrobić to prawidłowo?

Trzymając spray pionowo, nałóż 2-3 cienkie warstwy w odstępach 2-3-minutowych. Pierwszą rozpylaj od lewej do prawej, a następną od góry do dołu. Pozwoli to na skuteczne i równomierne pokrycie malowanej powierzchni.

6. Wyczyść dyszę (na przyszłość)

Po zakończeniu pracy odwróć spray dyszą do dołu, a następnie naciśnij dyszę, uwalniając pozostałości lakieru. W ten sposób będziesz mógł go wykorzystać do zadań w przyszłości. Farby i lakiery dedykowane do np. do malowania auta, znajdziesz w sklepie https://alelakier.pl/.

Malowanie samochodu sprayem

Lakier do samochodu w sprayu — kiedy stosować?

Farby w sprayu używaj do szybkich i niewielkich poprawek. Zachowaj ostrożność podczas jej rozpylania. Alternatywnie możesz „nalać” farbę na nakrętkę opakowania i używając wykałaczki, precyzyjnie wypełnić wszystkie luki.

W przypadku większych usterek możesz również skorzystać z lakieru w sprayu. Pamiętaj, że farba w sprayu będzie miała inny odcień niż oryginalny lakier. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, to zadanie jest w pełni wykonalne. Aerozolu możesz użyć również do przemalowania mniejszych elementów jak np. atrapy chłodnicy czy kołpaków.

Malowanie samochodu sprayem krok po kroku: Przygotowanie powierzchni

Planujesz malowanie auta sprayem. Zadanie wymaga znalezienia odpowiedniej farby i przygotowania powierzchni. Dobrze zacząć od zmatowienia lakieru. Do tego celu najlepiej użyć papieru ściernego o gradacji 600. Pamiętaj, aby pracował on na odpowiednio nawilżonym podłożu. Po wykonaniu tego zadania przychodzi czas na odtłuszczenie i pozbycie się wosku. Z tak przygotowanym elementem, możesz przejść do kolejnego kroku.

Malowanie sprayem samochodu wiąże się z koniecznością zabezpieczenia pozostałych elementów karoserii. Unikniesz w ten sposób przypadkowych oprysków, które wpłyną na ogólną estetykę. Farbę aplikuj w małych dawkach, kierując strumień na zewnątrz elementu. Dzięki temu w łatwy sposób usuniesz ewentualne zacieki.

Malowanie samochodu sprayem jest zadaniem stosunkowo prostym. Przydaje się wszędzie tam, gdzie pojawiły się ubytki w lakierze. Aerozol pokryje wszelkie niedoskonałości i zabezpieczy je przed działaniem czynników atmosferycznych. Naprawa we własnym zakresie to oszczędne rozwiązanie. Puszka farby to wydatek 20-30 zł, a zestawy naprawcze to wydatek poniżej 100 zł. Malowanie całego elementu u lakiernika wiąże się ze zdecydowanie większymi wydatkami.

Lakierowanie sprayem karoserii w wersji bezbarwnej

W internecie znaleźć można wiele informacji dotyczących pielęgnacji karoserii samochodu. Jeden z interesujących tematów dotyczy bezbarwnych sprayów. Otóż nakładanie takiego lakieru ma sens. Jest to dodatkowa bariera, która chroni nadwozie przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie podnosi odporność przed warunkami atmosferycznymi.

Lakier do drobnych poprawek

Zdarza się, że na karoserii pojawią się otarcia lub odpryski. Mogą być skutkiem uderzenia np. kamienia. Teoretycznie najlepiej przekazać auto w ręce specjalistów, którzy przemalują cały element. Dzięki temu zyskasz pewność, że zadanie jest wykonane prawidłowo, ale musisz się liczyć ze znacznymi wydatkami. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie.

Niewielkie rysy i uszkodzenia możesz uzupełnić samemu. W tym celu sięgnij po lakier do samochodu w sprayu — kolorowy lub bezbarwny. Odpowiednio przygotuj powierzchnię, zgodnie z naszymi wskazówkami i do dzieła! Dzięki temu pozbędziesz się problemu szybciej, a koszty z tym związane będą minimalne (puszka farby). Jeśli szukasz odpowiednich lakierów do tego typu zadań, zajrzyj na https://alelakier.pl/.

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując używanie tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie.
Zaakceptuj i zamknij.